Matura 2023

22.8.2022

Informujemy, że osoby, które chcą w maju 2023r. zdawać egzamin maturalny powinny złożyć deklarację maturalną wstępną do dnia 30.09.2022r. (absolwenci z lat ubiegłych mogą składać deklaracje do dnia 07.02.2023r.).

* obecnych uczniów sem.6 i absolwentów LO obowiązuje FORMUŁA 2015

Poniżej zamieszczamy wzór deklaracji maturalnej.

Deklaracje można składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły przy ul. Karmelickiej 64 w Krakowie lub elektronicznie przez platformę OKE logując się Profilem Zaufanym na stronie https://www.wyniki.edu.pl/login.

-- zmiany w deklaracji maturalnej można wnosić najpóźniej do 07.02.2023r.

W roku 2023 należy obowiązkowo przystąpić do następujących przedmiotów:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat egzaminu maturalnego np. harmonogramy, przykładowe arkusze, informatory.

MATURA 2023:

***

Przypominamy, że na egzamin maturalny należy wziąć dowód osobisty i czarny długopis oraz dodatkowo na :

* matematykę – linijkę , cyrkiel, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

geografię – linijkę, lupę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* chemię – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* fizykę – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* historię – lupę.

* historię sztuki – lupę.

biologię –  linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

wiedzę o społeczeństwie–  kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

***

• do sal egzaminacyjnych nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych oraz elektronicznych nośników informacji ani z nich korzystać ;

• na egzaminy należy stawić się min.30 minut przed wyznaczonym czasem ;

SESJA POPRAWKOWA EGZAMINU MATURALNEGO:

• do egzaminu w terminie poprawkowym może przystąpić tylko słuchacz, który nie zdał egzaminu dokładnie z jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej i przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i  jednego dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu poprawkowego można przystąpić tylko po złożeniu nowej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia  14.07.2023r.(!)

Egzaminy odbędą się w następujących terminach :

Egzamin pisemny – 22.08.2023r. – godz. 9.00

Egzamin ustny – 21.08.2023r.

• ogłoszenie wyników po sesji poprawkowej : 08.09.2023r.