Matura 2020

nowy harmonogram matur

1.8.2020

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat egzaminu maturalnego np. harmonogramy, przykładowe arkusze, informatory.

UWAGA WAŻNE!

Osoby, które muszą przedstawić wyniki z egzaminu maturalnego ustnego w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną, mogą zdawać egzamin ustny z języka wpisanego na deklaracji ostatecznej, w obecnej sesji maturalnej. W tym celu należy złożyć deklarację oraz dokument potwierdzający stan faktyczny, np. wydruk ze strony internetowej uczelni, skan zasad rekrutacji, skan pisma potwierdzającego przyjęcie na studia pod warunkiem uzyskania danych wyników egzaminacyjnych. Jeżeli dokument jest w języku innym niż angielski – należy go przetłumaczyć na język polski.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 25.05.2020r.

W roku 2020 egzamin maturalny ustny mogą zdawać tylko osoby, które ubiegają się o przyjęcie na uczelnie zagraniczne!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MATURA 2020:

MIEJSCE EGZAMINU: II LO, ul. Sobieskiego 9, Kraków (oprócz osób, które zostały skierowane na egzamin do innej szkoły);

***

*osoby, które w tym roku przystąpią do egzaminów pisemnych i zdadzą je to otrzymują świadectwo dojrzałości z zapisem przy egzaminach ustnych: „W 2020 r. egzaminu nie przeprowadzano”.

*osoby, które nie zdadzą egzaminu w obecnym roku i będą powtarzać egzamin w przyszłym będą musiały przystąpić także do egzaminów ustnych aby otrzymać świadectwo dojrzałości.

***

Przypominamy, że na egzamin maturalny należy wziąć dowód osobisty i czarny długopis oraz dodatkowo na :

* matematykę – linijkę , cyrkiel, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

geografię – linijkę, lupę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* chemię – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* fizykę – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

* historię – lupę.

* historię sztuki – lupę.

biologię –  linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

wiedzę o społeczeństwie–  kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

informatykę –  kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

***

• na teren szkoły i do sal egzaminacyjnych nie wolno wnosić maskotek, książek oraz żadnych urządzeń telekomunikacyjnych oraz elektronicznych nośników informacji ani z nich korzystać ;

• na egzaminy należy stawić się min.30 minut przed wyznaczonym czasem ;

SESJA POPRAWKOWA EGZAMINU MATURALNEGO:

• do egzaminu w terminie poprawkowym może przystąpić tylko słuchacz , który nie zdał egzaminu dokładnie z jednego przedmiotu i przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i  jednego dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu poprawkowego można przystąpić tylko po złożeniu nowej deklaracji do dnia 14.08.2020r.

Egzaminy odbędą się w następujących terminach :

Egzamin pisemny – 08.09.2020r. (wtorek) – godz. 14.00

Egzamin ustny - nie jest przeprowadzany.

• ogłoszenie wyników po sesji poprawkowej : 30.09.2020r.